Świadomi dla czystego powietrza | Notka prasowa
31
page,page-id-31,page-child,parent-pageid-7,page-template-default,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-8.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.9.2,vc_responsive

Notka prasowa

 

„Świadomi dla czystego powietrza” to program wynikający z potrzeby prowadzenia działań informacyjno-edukacyjnych na temat jakości powietrza w Polsce. Badania pokazują, że zdecydowana większość Polek i Polaków pozytywnie ocenia stan jakości powietrza w Polsce. Tymczasem Polacy oddychają prawie najgorszym powietrzem w Europie (powietrze gorszej jakości jest tylko w Bułgarii i Rumunii), a ponad 45 tysięcy Polaków rocznie umiera z powodu złej jakości powietrza. Świadczy to o niedostatecznych działaniach na szczeblu rządowym, samorządowym w zakresie ochrony zdrowia Polaków przed skutkami zanieczyszczeń powietrza, ale również o słabej kampanii informacyjnej na temat aktualnego stanu jakości powietrza w Polsce.

„Świadomi dla czystego powietrza” to program z zakresu edukacji ekologicznej skierowany do wszystkich mieszkańców województw: dolnośląskiego, wielkopolskiego, lubuskiego i zachodniopomorskiego. Celem programu jest dostarczenie wiedzy, która pozwoli społecznościom lokalnym oszacować znaczenie problemu niskiej emisji i na tej podstawie podejmować świadome decyzje wpływające na stan jakości powietrza. Celem programu jest również promocja odpowiedzialnych wzorców zachowań w zakresie ochrony powietrza, a także mobilizacja i pobudzenie aktywności lokalnych decydentów w regionach objętych projektem. Program „Świadomi dla czystego powietrza” realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.