Świadomi dla czystego powietrza | Podsumowanie projektu „Świadomi dla czystego powietrza”
626
single,single-post,postid-626,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-8.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.9.2,vc_responsive
logo

31 Lip Podsumowanie projektu „Świadomi dla czystego powietrza”

Wraz z końcem lipca 2017 zakończyliśmy półtoraroczne działania edukacyjne wokół tematu jakości powietrza, które realizowaliśmy w ramach projektu „Świadomi dla czystego powietrza”. Efekty działań projektowych są następujące: przeprowadziliśmy 48 szkoleń adresowanych do mieszkańców terenów narażonych na skutki niskiej emisji z województw: dolnośląskiego, wielkopolskiego, lubuskiego i zachodniopomorskiego (łącznie 727 uczestników), 6 szkoleń dwudniowych z efektem multiplikacji skierowanych do lokalnych liderów z województw: dolnośląskiego, wielkopolskiego, lubuskiego i zachodniopomorskiego (w tym m.in. aktywistów, mikroprzedsiębiorców, lekarzy, pracowników Straży Miejskiej, ngo i zakładów kominiarskich), mające na celu przygotowanie do pracy profesjonalnych koordynatorów (łącznie 90 uczestników), prowadzących kompleksowe działania na rzecz ograniczenia niskiej emisji w swoich miejscowościach i 20 szkoleń z efektem multiplikacji adresowanych do nauczycieli z województw: dolnośląskiego, wielkopolskiego, lubuskiego i zachodniopomorskiego (łącznie 336 uczestników).

W ramach projektu opracowaliśmy ponadto kompendium wiedzy nt. niskiej emisji, pt. „Jesteś tym, czym oddychasz” oraz Scenariusze lekcji nt. Niskiej emisji. Obydwie publikacje dostępne są na stronie www.powietrze.org.pl, w zakładce „materiały”. Polecamy!