Świadomi dla czystego powietrza | Szkolenie dla nauczycieli i edukatorów
617
single,single-post,postid-617,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-8.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.9.2,vc_responsive
dairy-1986532_640

02 Cze Szkolenie dla nauczycieli i edukatorów

Zapraszamy nauczycieli i edukatorów na bezpłatne szkolenia pt. „Uczymy dla czystego powietrza”. Celem szkolenia jest pogłębienie i ugruntowanie wiedzy dotyczącej niskiej emisji oraz poznanie metodologii i narzędzi dostępnych w projekcie „Świadomi dla czystego powietrza” – scenariuszy lekcji i kart pracy oraz programów i filmów tematycznych.

Najbliższe terminy spotkań:

  • 7 czerwca– Szczecin – godz. 15.00 – Urząd Miasta (pl. Armii Krajowej 1)
  • 8 czerwca – Zielona Góra – godz. 11.00 – Centrum Doskonalenia Nauczycieli (Fryderyka Chopina 15A)

Plan szkolenia (3 godz.):

  1. Rozpoczęcie szkolenia: prezentacja trenerów i celów szkolenia. Poznanie się uczestników i ich doświadczeń w zakresie edukacji ekologicznej i edukacji nt. niskiej emisji.
  2. Niska emisja wprowadzenie i pogłębienie informacji: interaktywna prezentacja trenerska zakończona dyskusją nad wprowadzaniem tych zagadnień do pracy nauczyciela. Quiz wiedzy.
  3. Praca w grupach zorientowana wokół pomysłów na wprowadzanie tej tematyki do pracy z uczniami, poszukiwanie związków z podstawą programową, ocena zebranych pomysłów.
  4. Scenariusze zajęć: prezentacja zeszytu oraz wybranych scenariuszy zajęć dot. niskiej emisji, wypróbowanie wybranych ćwiczeń i ich omówienie z meta-poziomu (jak sprawdzą się w pracy z młodzieżą, jak zaadaptować je do własnych potrzeb).
  5. Podsumowanie i ewaluacja szkolenia.

Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

Wszelkich informacji udziela koordynator projektu:

Kamila Musiatowicz: kamila.musiatowicz@gmail.com