Świadomi dla czystego powietrza | szkolenia dla nauczycieli i edukatorów z województwa zachoniopomorskiego
599
single,single-post,postid-599,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-8.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.9.2,vc_responsive
back-to-school-1576789_640

16 maja szkolenia dla nauczycieli i edukatorów z województwa zachoniopomorskiego

Zapraszamy nauczycieli z województwa zachodniopomorskiego na bezpłatne szkolenia pt. „Uczymy dla czystego powietrza”. Celem szkolenia jest pogłębienie i ugruntowanie wiedzy dotyczącej niskiej emisji oraz poznanie metodologii i narzędzi dostępnych w projekcie „Świadomi dla czystego powietrza” – scenariuszy lekcji i kart pracy oraz programów i filmów tematycznych.

Najbliższe terminy spotkań:

  • 24 maja – Lekowo – godz. 13.00 – Zespół Szkół w Lekowie 44c (k. Świdwina),
  • 25 maja – Połczyn Zdrój –  godz. 9.00 – Urząd Miejski w Połczynie-Zdroju,( Plac Wolności 3-4 – sala narad (parter))
  • 25 maja – Strączno (k. Wałcza) – godz.14.00 – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Strącznie (78-642 Strączno 53)

 

Plan szkolenia (3 godz.):

  1. Rozpoczęcie szkolenia: prezentacja trenerów i celów szkolenia. Poznanie się uczestników i ich doświadczeń w zakresie edukacji ekologicznej i edukacji nt. niskiej emisji.
  2. Niska emisja wprowadzenie i pogłębienie informacji: interaktywna prezentacja trenerska zakończona dyskusją nad wprowadzaniem tych zagadnień do pracy nauczyciela. Quiz wiedzy.
  3. Praca w grupach zorientowana wokół pomysłów na wprowadzanie tej tematyki do pracy z uczniami, poszukiwanie związków z podstawą programową, ocena zebranych pomysłów.
  4. Scenariusze zajęć: prezentacja zeszytu oraz wybranych scenariuszy zajęć dot. niskiej emisji, wypróbowanie wybranych ćwiczeń i ich omówienie z meta-poziomu (jak sprawdzą się w pracy z młodzieżą, jak zaadaptować je do własnych potrzeb).
  5. Podsumowanie i ewaluacja szkolenia.

Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

Wszelkich informacji udziela koordynator projektu:

Kamila Musiatowicz: kamila.musiatowicz@gmail.com